Обиљежен Дан ружичастих мајица

Савјет ученика ЈУ Средње школе „28. јуни“ обиљежио је Међународни дан превенције вршњачког насиља, познат као „Дан ружичастих мајица“.
Овај дан обиљежава се посљедње сриједе у мјесецу фебруару од 2007. године, а све је почело 2007. године када је дјечак у једној канадској школи био изложен вршњачком насиљу, зато што је дошао у ружичастој мајици. Испоставило се да је мајица била симбол дјечакове подршке мајци која је боловала од карцинома дојке. Школске колеге одлучиле су да дигну свој глас против насилника и солидаришу се са злостављаним дјечаком тако што су се сутрадан сви у школи појавили у ружичастим мајицама.
Од тада, ружичаста мајица постала је симбол борбе против међувршњачког насиља у школама.
У Босни и Херцеговини овај дан се обиљежава од 2016. године.