Радионица посвећена борби против вршњачког насиља

Радионица посвећена борби против вршњачког насиља окупила је ученике првих и других разреда наше школе. За циљну групу одабрали смо ученике на почетку средњошколског образовања како бисмо им указали на важност датума и упознали их са његовим обиљежавањем. Радионицу је водила ученица четвртог разреда наше школе Теодора Марковић, која је и сама учествовала у обиљежавању овог дана током свог школовања. Њени гости су били Лазар Матић, најбољи спортиста наше општине, и Љиљана Пурковић, школски педагог. Свако из свог угла обогатио је ову радионицу разним примјерима и анегдотама из свог живота. На крају су ученици добили онлајн анкете чији ће резултати бити прегледани.

„Драго нам је ако смо барем једног ученика подстакли на размишљање о овој теми и пробудили позитивност на којој је био акценат саме радионице”, рекли су предавачи. Мислите позитивно, радите на себи и нећете бити ни жртва ни насилник.