Успјех на Hackathon такмичењу

На овогодишњем Hackathon такмичењу које је трајало од 26. до 28. марта под називом HackAtHome тим у којем су учествовали професор Марко Маловић, наш ученик Никола Мандић и студенти Електротехничког факултета Богдан Боровчанин и Никола Самарџија освојио је шесто мјесто у коначном пласману од 28 екипа из цијеле Босне и Херцеговине. Овогодишње такмичење одржано је путем Zoom платформе, а задатак учесника био је направити најбоље софтверско рјешење на тему „Софтверско рјешење које олакшава живот у пандемији“ и први пут је на овај начин организовано за средњошколце и студенте из Босне и Херцеговине. Идеја шестопласираног тима била је организовање волонтерске службе за допремање лијекова лицима из здравствено осјетљивих категорија становништва.
Честитамо тиму на постигнутом резултату вјерујући да ће њихово идејно рјешење заживјети и бити на услузи категоријама становништва којима је помоћ најпотребнија.