Наши ученици, успјешни спортисти-Сара Самарџић

Сара Самарџић, ученица трећег разреда наше школе, бави се плливањем од 2013. године. Чланица је клуба „ГКВС”, репрезентативка Босне и Херцеговине и власница више од 300 медаља освојених у том спорту. Нашу државу је представљала на Четверомечу нација 2019, Медитеранским играма за младе 2019, Четверомечу нација 2022. и Европском јуниорском првенству 2022. године. На Зимском државном првенству у пливању, одржаном 2022. године, освојила је двије златне медаље у дисциплинама 50 и 100 метара прсним стилом као и сребро у дисциплини 200 метара прсним стилом. У штафетним тркама на истом првенству освојила је златну медаљу на 4 пута 50 метара мјешовито и златну медаљу у штафети 4 пута 50 метара слободним стилом, гдје је оборен рекорд Босне и Херцеговине стар 13 година. На Љетном државном првенству, одржаном у јуну исте године, Сара је освојила двије златне медаље у дисциплинама 50 и 100 метара прсним стилом као и бронзу на 200 метара прсним стилом. На штафетним тркама 4 пута 50 метара слободним стилом и 4 пута 50 метара мјешовитим стилом допливала је до двије златне медаље као и два нова рекорда Босне и Херцеговине у сениорској конкуренцији. На Отвореном првенству Босне и Херцеговине, одржаном у децембру мјесецу, освојила је двије златне медаље у дисциплинама 50 метара и 200 метара прсним стилом као и сребро на 100 метара прсним стилом. Поред државних првенстава, учествовала је и на великом броју међународних такмичења на којима је остварила запажене резултате. Проглашена је најбољом пливачицом општине Источна Илиџа за 2022. годину.