IT Challenge

Ученици наше школе учествовали су на једном од највећих такмичења на нивоу Босне и Херцеговине за средњошколце у области информационих технологија.
Средњу школу „28. јуни” представљали су ученици првог и другог разреда који се образују за занимање техничар информационих технологија. Уз њих је био ментор професор Никола Бјелица.
,,IT Challenge” се организује по 8. пут у ЈУ Гимназији ,,Едхем Муландић” и под покровитељством компаније NSoft. На овогодишњем такмичењу учествововало је 95 тимова. Ученици наше школе нису успјели да се пласирају у финале такмичења, али су показали такмичарски дух с обзиром на то да нису имали помоћ од стране другара из трећих и четвртих разреда.
Ово такмичење нашим техничарима информационих технологија било је још једна прилика да стекну нова знања и искуства надмећући се са средњошколцима из читаве Босне и Херцеговине. Захваљујемо се организаторима на испуњеном и занимљивом дану и честитамо на врхунској организацији такмичења.